Přihlášení Registrace

Bio prevence

Prevence v podpoře biologické stability jezírka, v kvalitě vody a předcházení nežádoucích jevů jezírka. Každé jezírko, voda jezírka se skládá z miliard mikroorganismů, které mají svoji délku života a kteří se navzájem doplňují pro biologickou rovnováhu. Proto je vždy dobré mít v jezírku potřebné množství těchto organismů pro optimální stav jezírka. Toho docílíme pravidelným přidáváním jezírkových a filtračních bakterií, kteří se navzájem doplňují.

Pro tento účel jsou vyvinuty bakterie Pure Pond Black Balls a Pure Pond Bomb, které dokáží jezírko, ryby a živočichy žijící v jezírku udržet v optimálním rozpoložení. Na začátku sezony se musí použít startovací bakterie a startovací Gel Pure+ pro nastartování biologických aktivit jezírka.

Tyto všechny bakterie a microorganizmi, které jsou obsaženy v jezírku by však nikdy správně nepracovali a nežily bez potřebného kyslíku, který je zapotřebí do jezírka bezpodmínečně doplnovat pomocí Vzduchovacích kompresorů a příslušenství.

Další důležitá složka jsou filtračí náplně s prostorem pro osídlení bakterií a následné doplňování množství bakterií v jezírku, a prěměnování nežádoucích látek přímo ve filtračním zařízení. Proto vždy volit takové média, které nebudou mechanicky namáhané a nezničí se při čištění vše co vznikalo.

Vše však záleží vždy na vodě samotné a jejím chemickém složení jako je PH,KH,GH. Pokud tuto vlastnost vody nedokážeme mít v obtimálních hodnotách , nebude nikdy nic v jezírku správně pracovat, nikdy nebude správně pracovat žádné filtrační zařízení a nikdy nebudeme mít radost z průzračné vody bez řas a pod.

© 2017 - 2019, Torakoi jezírka s.r.o. - všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno na CMS PubReS | Mapa stránek