Přihlášení Registrace

Biotopy

Zahradní jezírka jenž se nazývají Biotopy jsou vodní díla, která se snaží udržet biologickou rovnováhu neboli čistotu jezírka za pomocí obrovských filtračních mělčin, kde vysazené vodní rostliny nám svým přirozeným růstem regulují biologickou rovnováhu jezírka.

Vylepšené biotopy dnešní doby používají drenážní trubky umístěné do čistících mělčinových částí a čerpadla pro nasávání vody z takzvané kořenové čističky. Tato voda je pak zpětně vracena do jezírka přez potůčky, vodopády a pod.
Toto je velmi dobré pro prokysličení vody, ale sací a čistící efekt je velmi minimální v poměru množství nainstalovaného drenážního potrubí.

 Zde však dochází k problému, že se během 2-3. let zanese  kořenová zona nečistotami a vzniká takzvaný bahenní rozklad a jezírko je odsouzeno k záhubě, nekontrolovatelným biologickým procesům.

Životnost biotopu je zpravidla 3-5 let. Poté je zapotřebí provést celkové vyčištění čistících zon a celého jezírka.
Ve většině případů se majitel rozhodne spíše pro citlivější rekonstrukci tohoto typu jezírka a to přidáním filtračních zařízení, které je schopno jezírko uvést do požadovaného stavu.

V tuto chvíli se dostáváme zpět na začátek na prvotní plánování jezírka.

Vystavět přírodní biotop na vaší zahradě? Nebo jezírko s filtrační technologií pro čistotu jezírka.
Vždy je pro majitele nepřekonatelný problém se dát do vyčistění biotopu po pár sezonách provozu, když je hotová zahrada, krásný trávník,skalky,zákoutí.
Kam všechen ten materiál umístit? Vyčistit?

Vždy při rozhodování při pořízení zahradního jezírka hrají velikou roli finanční náklady na výstavbu a provoz.Biotop je určitě méně nákladný na výstavbu, ale následky jeho používáí po pár sezonách jsou zničující jak na finance tak na nervy a tlak majitele. Téměř ve všech případech se přistoupí k přidání filtračních zařízení které dokáží jezírko opět přivést k životu.

Největší problém biotopu je v tom,že všechna nečistota která napadá do jezírka  se usazuje na dně jezírka  a vytváří nánosy bahna, který poté přetváří biologickou strukturu jezírka a stává se z krásného okrasného jezírka obyčejný bahnák.

Jednoduchá rovnice totiž říká, vše co se usadí v jezírku nám svým zahníváním a přetvářením kazí vodu. Jednoduše řečeno co v jezírku není nic nekazí. Takže pokud je u jezírka správně nainstalovaní technologie, která je schopna veškeré nečistoty zachytit a odstanit dává jezírku velikou naději na správnou biologickou rovnováhu.

Pokusy směrem častého vysávání jezírka, přidávání podpůrných jezírkových přípravku na řešení momentálních problémů jsou náročné jak na finance, tak i čas a chut bojovat s neutuchající nadvládou bahenních rozkladů bahnáku.

Ani sebevětší množství rostlin nám v tom nezabrání. Tyto rostliny také svým způsobem napomáhají problému spojené se zahníváním z odumřelých částí a určitě je nikdo pravidelně neprotrhá, neredukuje a neumožnuje rychlejší růst nových , mladých rostlin

Největší a nejvíce používaná slova "zě se to samo vyčistí a že bakterie jezírka tam sami vzniknou" je ta největší lež kterou Vám může Být řečena. NIKDY NIC SE NEDĚJE SAMO!!!

Vždy je na každém z Vás pro jaký typ zahradního jezírka se rozhodnete.

Naše firma nyní vytvořila filtrační zařízení, které je schopno na velmi malém prostoru vytvořit ideální podmínky pro čistotu vody jezírek. Tyto jezírka disponují objem převyšující i několik tisíc metrů kubických. Lze je tedy připojit k tzv. přírodním koupacím biotopům  a různým tipům jezírek s takto velikým objemem a plochou. Jedná se o profesionální zařízení, které plně nahrazuje kořenové čističky, biozony,regenerační zony a pod.

© 2017 - 2019, Torakoi jezírka s.r.o. - všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno na CMS PubReS | Mapa stránek