Přihlášení Registrace

Chovná jezírka

Chovná jezírka jsou určeny pro chov ryb a zejména pro chov koi kaprů. Tyto jezírka jsou specifická v mnoha bodech. Velikost a objem jezírka záleží na počtu a druhu chovaných ryb. Tyto zahradní jezírka jsou zpravidla stavěna tam, kde se nepočítá s mělčinami. Okrasné a mělké zóny se k tomuto tipu jezírka neřadí a nestaví. Okraj jezírek je zpravidla obrovnán okrasnými kameny kde přímo jezírko přechází do hloubkové části. Takto zamezíme tvorbě bahenních zon a pouze se soustředíme na hloubkovou část jezírka a její údržbě. Obecně platí, čím je jezírko hlubší a objemnějí, voda je stabilnější a čistčí. Musíme potvrdit tuto pravdu a ještě dodáváme , že si lépe poradíme s uv zářením vytvářené sluncem a nadměrným ohřevem vody. Dále si zbytečně nevytváříme různé formy řas. Mezi nejznámější patří řasa vláknitá, se kterou jste se již dostali do stiku nebo o ní slyšeli. 

Technologické zařízení na udržení vody v kvalitě pro život ryb v jezírku je vždy předimenzovám a nastaven tak, aby za každých podmínek byl shopen zvládnout zatížení jezírka.Filtrační technologie musí zvládnout i nemalé zatížení spojené s krmením ryb,nadměrným ohřevem vody v letních měsících a přirozeným znečištováním od ryb samotných.Chované druhy ryb v těchto jezírkách jsou neomezené. Dnešní trend se přiklání hlavně k japonským kaprům Koi, ale i naše ryby typu lososovitých a okrasných jsou neméně krásné a rozmanité.

Filtrační technologie vyvinutá v naší firmě pro čistotu těchto jezírek používá pouze prvotřídní technologie a materiály, které zaručují čistotu vody i po mnoha letech provozu. Zpravidla používáme tlakové filtrace společně s mechanickým předfiltrem. Velikost a počet těchto filtru Vám rádi spočítáme, navrhneme a případně i nainstalujem.Stačí nás jednoduchým způsobem kontaktovat.

 

© 2017 - 2019, Torakoi jezírka s.r.o. - všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno na CMS PubReS | Mapa stránek