Přihlášení Registrace

Filtrační média, náplně

K1 Kaldnes K1 Micro Kaldnes

Filtrační média a nápně jsou důležitou součástí filtrační tehnologie. Filtrační média slouží k osídlení a růstu mikoroorganismů a potřebných bakterií pro správný a bezproblémový chod jezírka. Nejdůležitější faktor pro filtrační náplně je jejich chráněná plocha, kterou při čištění filtrací nezničíme našim čistícím procesem.

Bezesporu nejlepší co může být je filtrace vůbec nečistit a nechat vše pracovat bez našeho zásahu.

Takových to systémů mnoho však není a většina sází na časté čistění, výměnu vody v jezírku. Filtrační náplně mají také svoji životnost, která je hodně ovlivněna častým čistěním. Mezi takové náplně patří především biomolitam a podobné náhražky.

Tyto média se jen těžko dají vyčistit a pro jeho čištění musíme použít hrubé síly. Některé filtrace ani neumožní jejích vyčištění přímo uvnitř, ale musí se náplně vyndat a poté vyčistit. Tato manipulace je velmi nevhodná a náročná. Nejúčinější filtrační média které dnes nabízí trh jsou K1Kaldnea a K1Kaldnes micro ve spojení filtraceni firmy Evolution Aqua. Jejich chráněná plocha a plocha pro osídlení bakterií je extrémně veliká a nikdy nemusíte náplně vyndávat z filtrací a jejích čištění spočívá pouze ve zvíření zachycených nečistot pomocí vzduchovacího systému a následné odkalení.

Tyto filtrační náplně při plném osazením aerobními bakteriemi plně nahrazují vodní rostliny v jezírku a jejich schopnost udržet jezírko v biologické rovnováze.

© 2017 - 2019, Torakoi jezírka s.r.o. - všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno na CMS PubReS | Mapa stránek