Přihlášení Registrace

Okrasná jezírka

Okrasná jezírka

Jako okrasné zahradní jezírko označujeme ta jezírka, jejichž základní funkcí je na rozdíl od koupacích nebo chovných jezírek především funkce estetická. Velikost, tvar, hloubka, volba vodních rostlin i míra zarybnění, to vše je podřízeno této funkci.

Okrasná jezírka jsou nejčastěji konstruována tak, aby si zachovala přírodní charakter. Proto se obvykle nepoužívá žádná speciální jezírková technologie, kromě jezírkové fólie. Také na tvar, hloubku a množství vody nejsou kladeny žádné speciální nároky, snad jen podle způsobu osazování vodních rostlin a hloubky, kterou vyžadují. Do těchto jezírek se vysazují okrasné ryby s tuhým kořínkem, které nejsou náročné na prostředí pro svůj život. Jsou to třeba oblíbení karasové či líni nebo ryby chované v běžných zahradních jezírkách.

Potřebuji do jezírka filtraci?
Jestliže je jezírko správně konstruováno, dokáže žít přirozeným životem, tak jak to příroda sama vymyslela a zařídila. Pokud majitel okrasného jezírka nevyžaduje stále průzračnou vodu a o jezírko správně pečuje, není filtrace v podstatě nutná.
Pokud však ve svém okrasném jezírku vyžadujete celoročně čistou vodu, průzračnou až na dno, nebo pokud chcete s údržbou jezírka trávit co nejméně času, doporučujeme k jezírku filtrační technologii připojit. Výkon filtrace musí odpovídat velikosti jezírka, proto je dobré nás při výběru filtrační technologie kontaktovat. S nákupem správného typu filtrace Vám rádi pomůžeme.

Pro všechny druhy zahradních jezírek dnes doporučujeme a instalujeme tlakové filtrační systémi společně se štěrbinovými filtracemi. Pro menší velikosti jezírek lze použít pouze samotné  tlakové filtrace, které zajistí čistotu jezírka na profesionální úrovni s miimálními náklady na provoz.

© 2017 - 2019, Torakoi jezírka s.r.o. - všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno na CMS PubReS | Mapa stránek