Přihlášení Registrace

Rady a tipy

Pár rad jak předcházet zbytečným chybám při plánování a řešení Vašeho jezírka.

Rada č.1

Nechat si poradit od odborníka, profesionální firmy. Téměř každý Čech je kutil a nejprve vše si musí vyzkoušet sám a až poté uzná, že kdyby zašel za profesionálem ušetřil by spoustu let času, nervu, beznaděje a v neposlední řadě vynaložených finančních prostředků. Radši běžte peníze na profesionála vydělat a nechte dělat jeho práci. V součtu důsledku na tom budete o mnoho lépe.

Rada č.2

Pokud už se dáte do experimentování se zahradním jezírkem, musíte počítat s tím, že vše co se děje v jezírku špatným směrem je strašně rychlé, ale dostat zpátky do optimální roviny trvá dlouho a musí se vědět. Jak postupovat pro nápravu.Další unáhlené kroky prohlubují pouze problém jezírka a ve většině případů vysává vaší peněženku.

Rada č.3

Existují určitá pravidla na tvar jezírka, na množství vody v jezírku, na množství a druhy ryb v jezírku. Na potřebnou velikost filtrační technologie, na množství krmení atd. vše toto Vám bude k ničemu, když nedokážeme přirozeně a efektivně dostat nečistoty z jezírka a udržet jezírko v relativní čistotě. Poté Vám nepomůže ani filtrace za statisíce a sebelepší jednorázový přípravek na průšvihy jezírka.

Jednoduchá rovnice zní. Co není v jezírku, tak se nekazí a neznečistuje nám vodu. Proto se snažíme vždy jezírko konstruovat tak, aby pokud možno veškeré nečistoty končily ve filtačním zažízení, které posléze jednoduše odkalíme, vypustíme. Jezírka tipu biotop, nebo čištění jezírka pomocí kořenové filtrace je dopředu prohraný boj o čistotu vody. Určitě nedoporučujem a nikdy nestavíme!!!

 

 

© 2017 - 2019, Torakoi jezírka s.r.o. - všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno na CMS PubReS | Mapa stránek