Přihlášení Registrace

UV lampy

 

 

 
   
   


UV lampa nebo také UV sterilizér je zařízení, které díky UV záření dokáže narušit a likvidovat jednobuněčnou řasu obsaženou v jezírku.

UV lampy využívají tzv. UV-C záření o vlnové délce 200–280 nm, které desinfikuje vodu a likviduje nežádoucí bakterie a viry – především pak jednobuněčnou řasu, která zbarvuje vodu v jezírku do zelena či do hněda. Jednobuněčná řasa se v jezírku obvykle tvoří i v případě, že je zapojeno funkční filtrační zařízení. Proto je dobré UV lampu využívat, voda tak bude stále průzračná bez zeleného zákalu.

Ze zkušeností víme, že UV lampy nemusí být v chodu neustále. Stačí, když UV lampu připojíme k filtračnímu zařízení tehdy, když se jednobuněčná řasa začne přemnožovat a voda se začne zabarvovat. Pro rychlé odstranění zelené vody je výhodné použít UV lampu s velmi vysokým výkonem, která jednobuněčnou řasu lehce likviduje, a my můžeme UV lampu opět vypnout.

Nejčastěji používané UV lampy se připojují za filtrační zařízení zahradního jezírka. S výběrem vhodné UV lampy Vám rádi poradíme.

 

© 2017 - 2019, Torakoi jezírka s.r.o. - všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno na CMS PubReS | Mapa stránek