Přihlášení Registrace

Videa realizací, různé tipy

Videa a různé tipy.

Tato stránka je věnována našim amaterským videím, které pořizujeme během našich realizací. Kvalita obrazu je velmi nízká, ale kvalita provedení jezírek a součástí technologií je velmi vysoká a mohou Vám přinést pro Vaše jezírka nejednu inspiraci a možná Vás i přesvědčí o tom , že nás oslovíte o spolupráci. 

Také nás můžete sledovat na našem Youtube profilu Torakoi jezírka.

 

Názorná ukázka jak zatočit s vláknitou řasou a jinými nečistotami na jaře nebo na podzim a krásné sání pomocí bočních skimmerů.

 

 

 

Rychlé pokračování čistícího procesu jezírka od řas a nečistot.

 

 

Přítok do jezírka je zcela vyčištěn a zbytek jezírka bude do dvou týdnů stejně tak ošetřen.

 

 

Takhle může vypadat jezírko od nás.

 

 

A ještě jednou z druhé strany.

 

Profi filtrační zařízení Nexus Eazy 320 + Cetus při práci.

 

Parádní filtrační sestava Nexus Eazy 220 + Cetus.

Tato filtrační setava se s přehledem postará o jezírko do 20m3 na profi úrovni s velkým zarybněním koi kaprů a jiných druhů ryb. Jedná se o profi filtrace, které umí maximálně ochránit Vaše jezírko od nečistot a udržet ho v čistotě.

 

Nově spuštěná profi technologie Nexus Eazy 320 + Cetus v čerpadlovém zapojení.

Tato filtrační sestava je top zařízení pro jezírka s velkým zarybněním koi a různých druhů ryb do objemu 34m3. tyto technologie používá každý, kdo chce mít u jezírka pohodu a odpočinek, dále kvalitní zpracování, téměř nulové náklady na provoz do budoucna a jednoduché čištění filtrací.

 

Dvě jezírka propojené vodopádem.

Tyto jezírka jsou o celkovém objemu 25m3. Jsou umístěné ve vzrostlé razhradě plné jehličnanů a listnatých stromů. Tudíž zátěž na znečištění je vysoce enormní. Proto zde byl použit i mechanický filtr Cetus, který je zapojen na hladinový skimer a je schopen zachytit 95% nečistot, které napadají na hladinu. O biologii jezírka se stará filtrace Eazy Pod, která je napojená na spodní sání z jezírka(na gulu). Jezírka krásně fungují ale nesmí se opomenou častější kontrola filtračních systémů.

 

 

Filtrační technologie jezírka o objemu 100m3.

Filtrace se skládají ze dvou štěrbinových filtrů a jedné tlakové filtrace 36". Tato sestava hravě zvládne jezírko s koi a mnoha dalšími rybkami. Instalace je provedena na minimálním prostoru vedle přilehlé budovy. Jsou zde také požity profi čerpadla na suché zapojení s výkonem 2x21000 l. Systém pracuje bez chybně i na tak velkém objemu jezírka.

  

Spuštěný systém filtrací pro jezírko o objemu 100m3.

Tak málo místa a tak výkonné filtrační zařízení. Co chtít více.

 

 

Boční skimmer Biosys gravity připráci.

Takto to vypadá, když nasáváte cca 15m3 za hod přez boční skim v gravitačním zapojení. Žádný jiný skimer Vám nezaručí takovou dopravu vody do filtrace. Další nesporná výhoda je instalace skimeru z vnější strany jezírka k folii. Jednoduchý přístup pro vyčištění obrovského koše na hrubé nečistoty jenž je umístěn ve skimmeru.

 

Ukázka jedné realizace jezírka s netradičním vodopádem.

 

Spodní voda při výkopu jezírka o objemu 1000 m3.

Někdy dokáže i pěkně potrápit spodní voda už při samotném výkopu jezírka. Jelikož máme již bohaté skušenosti s tímto problémem, tak si dokážeme hravě poradit. Pokud Vaše zkušenosti jsou opačné, stačí nás oslovit a Vaše starosti přenecháte na nás. zde při této realizaci byli spuštěny dvě čerpadla o výkonu 18 a 15 tis l/min po celou dobu realizace až před samotné napoštění jezírka vodou.

 

Jezírko pro koi kapry o objemu 35m3.

Jedna z našich další rekonstrukcí jezírek a celkově nové výstvbě. Jezírko v tuto chvíli je těsně před dokončením. Dodělají se pouze mělčinové části . Spustí se proudění vody přez již zhotovený vodopád a dodělá se zakrytí filtrační šachty. Zde je opět použito profi technologie Tlakovky 30" + Štěrbinového filtru Cetus. Majitel si chce dořát u jezírka odpočinku a néjiž běhat celé dny kolem jezírka a řešit jeden průšvih za druhým.

 

Jeden pohled na jezírko po 3. sezonach provozu.

Jezírko je již krásně zarostlé a včleněné do zahrady jako by tam bylo odjakživa. Čistota vody nejen dobře přispívá k rozmnožování se rybiček v jezírku, ale také krásně uklidnuje svého majitele při relaxu u jezírka. Filtrační technologie pracuje bezchybně s minimálními nároky na provoz a údržbu. Tady jsou všichni spokojeni :-)

 

Jedna z netradičních realizací ve tvaru bazénu s jezírkovou vodou.

Velmi zajímavá realizace jezírka,jednoduchý tvar,voda čistě na přírodní bázi společně s naší filtrační technologií. Bohužel to dneska s vodou není nikde jednoduchý, tak i zde bylo použito vody z jiných zdrojů a těžké zemědělské techniky k napouštění.

 

 

Jezírko o objemu 800m3.

Toto video je těsně po spuštění filtrační technologie v průběhu výstavby a napouštění jezírka. Máme zde omezený přísun vody, tak se jezírko bude napouštět cca 8. týdnů. Proto je již v tuto chvíli možné uvést filtrace do provozu. Voda se tak bude čistit již při výstavbě. nyní se bude dodělávat okrajová partie a to položením kamenů na divočinu na již připravenou folii a dokončovací práce okolo celého jezírka.

 

Koupací jezírko , jak má vypadat čistá voda.

Toto koupací jezírko o velikosti 25m3 s jednoduchou stavbou je důkazem toho, že pokud se opravdu dodržují základní pravidla (hlídání vlastnosti vody a doplnování bakterií) tak bude voda až nechutně čistá a krásná. Po celou sezoni jsme do vody pouze přidali přípravek na dorovnání celkové tvrdosti vody a průběžně se doplnovali bakterie a výsledek je super.Neprováděla se žádná údržba mechanické očisty jako je luxování , chytání do sítě a pod. jenom se majitel čas od času vykoupal. Sediment, který je nyní usazený na dnu jezírka bude jednoduše odsán před zazimováním. Filtrační zařízení jsme během celé sezony 3x vyčistily během pár minut a vše je jak má být.

 

 

 

Kontrola přívodního potrubí štebináče Cetus.

Jak jednoduše se dá zkontrolovat přívodní potrubí u štěrbinového filtru v našem případě filtru Cetus. V každém potrubí, které přivádí vodu do filtrace se postupem času tvoří usazeniny a narůstají. není vyjímkou že po pár sezonách je potrubí zcela ucpané a voda neprodí do filtrací. Toto je hlavně problém u filtrací v gravitačním zapojení, kde je použito velkého průměru trubky o velikosti 110mm, kde voda o průtoku příklad 10m3/hod se jen tak líně valí a dává tak šanci růstu řasám na stěnách a usazování nečistot. Nemluvě o tom když na potrubý vyrobíte pár zatáček a nainstalujete kolínka. To si poté koledujete o pěkný průšvich. Mimo jiné jezírková filtrace Cetus je jediná na trhu co tohle dokáže. ostatní filtrace jsou jednoduše k prdu :-)

 

Boční skimer Biosys v gravitačním zapojení.

Názorná ukázka jak pracují boční skimery u jezírka. tyto skimery jsou v gravitačním zapojení to znamená, že je voda dopravovaná pomocí gravitace (princip spojených nádob) do filtrace, v našem případě štěrbinový filtr Cetus a poté je odsávána čerpadlem z filtrace a vháněna zpět do jezírka. Toto je nejdůležitější část čistění jezírka. 95% nečistot do jezírka napadá přez hladinu jezírka, proto je nesmírně důležité mít správně a dostatečně zajištěnou čistotu hladiny jezírka. 

 

Jezírko pro koi kapry.

Toto jezírko je po rekonstrukci , kdy se majitel dlouhé roky trápil s nedostatečnou filtrační technologií a špinavým jezírkem. V průběhu rekonstrukce se vystavěl větší vodopád, nastavila stávající folie a hlavně jezírko osadilo naší tlakovou filtrací společně s hladinovým skimerem. Na videu je krásně vidět  jaká je krásná a čistá voda po celé sezoně a dle slov majitele maximální spokojenost . Stačilo pouze dát na naše rady a pořídit si naši profi filtrační technologii.

 

 

Filtrační sestava v gravitačním provedení pro jezírka do objemu 30m3

Jedná se o štěrbinový filtr společně s filtraci Nexus eazy 220 v plné verzi. Tato sestava je maximální vychytávkou mezi jezírkovou technikou. 

 

Filtrační technologie koupacího jezírka.

Jedná se o profi technologii, která zaručí čistotu Vašeho jezírka. Minimální náklady na provoz do do budoucna, žádné výměny filtračních náplní.

 

Dodávka filtrační technologie a pokládka folie pro koupací jezírko 50 m3 

Náhled na koupací jezírko, kde jsme dodávali jezírkovou folii na míru. je vyvařená dle připraveného tvaru. Jezírko je komopletně vyzděno s připravenou filtrační šachtou. Použita folie Aquaplast 1,5 mm a geoška 300g/m2. Filtrační technologie v gravitačním zapojení společně s tlakovou filtrací 30". Tato filtrace s přehledem dokáže jezírko vyčistit. Do jezírka se budou nyní přidávat kameny a rostliny na mělčinové zony. Poté se dokončí okolí jezírka. Toto již majitel sám.

 

Koupací jezírko o velikosti 1000m3 

Jezírko je maximálně čisté, naše instalovaná technologie pracuje na maximum a výsledek je patrně vidět.

 

© 2017 - 2019, Torakoi jezírka s.r.o. - všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno na CMS PubReS | Mapa stránek