Přihlášení Registrace

Vláknitá řasa

Tato řasa v jezírku je nejméně žádaný jev, který nám velmi kazí celkový dojem jezírka, pokud je čisté a nebo její výskyt doprovází nefunkční jezírko. Pokud budeme dodržovat základní zásady čistého jezírka, bude výskyt této vláknité řasy minimální, téměř nulový.

Jeden z faktorů, který dopomáhá k růstu vláknité řasy je i zapnutá UV lampa i v případě, kdy je jezírko průzračné a čisté. Poté se uvolní prostor pro tvorbu řasy. Naše rada pokud jezírko máme takto čisté, uv lampu vypínáme a opět zapínáme až pokud bude mít voda tendenci se vracet do zelené barvy.

Další jednoduchý způsob jak se ubránit vláknité řase je nepřidávat do jezírka hnojiva typu rohoviny, a hnojiva obsahující fosfáty. Pokud k tomu dojde a dopřejete například svému leknínu toto hnojení, poté bezpodmínečně zaizolovat jílovitou hmotou do květináče a zabránit úniku do jezírka.

Nejčastější výskyt vláknité řasy je u nefunkčního jezírka, biotopu, který je zaplněn nečistotami a probíhá v jezírku tzv. hnilobný proces při kterém opět vzniká velké množství živin pro růst vláknité řasy. V tomto případu už nezbývá moc pomoci. Budto kvalitní technologické zařízení, které bude schopno přebít tyto procesy a vodu uvést do biologické rovnováhy, nebo kompletně vylovit, vyčistit.

 

Nejdůležitější na celém problému výskytu vláknitých řas v jezírku je však chemické složení vody. Jednoduše řečeno, pokud nebude mít voda samotná správné chemické složení GH (celková tvrdost vody) a KH (Uhličitanová tvrdost vody) tak nedocílíme niky správné biologické rovnováhy a zamezení výskytu různých forem řas v jezírku. Můžeme používat nepřeberné množství podpůrných a likvidačních přípravků, ale výsledek je spíše mizivý nebo ve více případech opačných než jsme chtěli.

© 2017 - 2019, Torakoi jezírka s.r.o. - všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno na CMS PubReS | Mapa stránek