Přihlášení Registrace

Vysávání jezírek

Vysávání jezírek pomocí jezírkových vysavačů je vždy velice přínosné pro jezírko samotné a hlavně dodává pocit čistého jezírka. K tomuto účelu se požívá nejrozšířenější vodní vysavač Pondovac 5 firmy Oase. Existují i určité profesionální vysavače s velmi vysokým sacím účinkem, ale pozor aby jsme nevysáli i to co by mělo v jezírku zůstat.

Největší průšvich a nesprávná věc je používání vysavačů a čistících strojů, které nám dokáží pomocí svých kartáčů a jiných drsných zařízení vyčistit dno jezírka a stěny jezírka (folie) do čistého, téměř původního stavu. Toto je špatně!!! Při tomto čištění, vysáváni zničíme vše živé a potřebné pro biologickou rovnováhu. To co nám v jezírku vznikalo dlouho dobu, to na co jsme celou dobu čekali. Vše je opět a začátku a jezírko bude nestabilní a nebiologické.

Toto drastické vysávání přenecháme k čištění chemických nádrží, bazénů.

Pro jezírka je vždy veliký přínos vyčištění usazenin, bahna, kalu, apod, ale snažíme se nenarušit aerobní film vytvořený na stěnách a dně jezírka.

Vysávání a jiné mechanické čištění jezírek by se mělo stát součísté pravidelné kontroly stavu jezírka mělo by být zažité v pravidelných intervalech při udržování čistoty jezírka. Každý kdo pravidelně čistí jezírko, byť má supernejlepší filtrační technologii pro čistotu jezírka , tak napomáhá tím nejlepším a jednoduchým způsobem k čistotě vody v jezírku.

© 2017 - 2019, Torakoi jezírka s.r.o. - všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno na CMS PubReS | Mapa stránek